Как Брижит Бардо шокира света с...

Брижит Бардо, която почина на 91 години на 28 декември...

Принц обвинен за 4 изнасилвания и още...

Членове на норвежкото кралско семейство за първи път...

Напусна ни Ана Карина

отпечатай новината

16.12.2019 15:35 | Видян 1134 пъти

Напусна ни Ана Карина

Френската актриса с датски корени Ана Карина ни напусна. Тя издъхна на 79-годишна възраст след тежка битка с рак.

Карина е позната най-вече с ролите си в "Жената си е жена", "Клео от 5 до 7", "Да живееш живота си", "Алфавил", "Китайска рулетка", "Лудият Пиеро" с Жан-Пол Белмондо.

Освен като актриса, звездата се изявява и като певица. Голям успех й носи песента Sous le soleil exactement (1967), написана специално за нея от Серж Генсбур.

"Френското кино осиротя. Отиде се една от неговите легенди", написа в Туитър френският министър на културата Франк Ристер.

Още ненавършила пълнолетие, родената в Дания Ана Карина, истинското име на която е Хане Карин Байер, се озовава в Париж с намерението да стане актриса.

Псевдонимът, с който ще остане в историята на киното, й дава модната икона Коко Шанел.

Източник: Monitor
Снимка: Ройтерс

автор: СЛАВА

Етикети:
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !