НАЙ-НОВИ
От бежанка до модна икона: Иман на 70...
От бежански лагер в Кения до върховете на световната...
Нора Недкова на парти с Джейми Фокс в...
Светският живот на Нора Недкова кипи с пълна сила и това...
Кейт Бланшет поведе 81 жени на протест в Кан
14.05.2018 11:19 | Видян 2156 пъти

„Жените не са малцинство в света. Въпреки това настоящото състояние на индустрията показва обратното“, каза от прочутите стъпала в Кан Бланшет.
Общо 82 жени се включиха в марша. Цифрата не е случайна – точно толкова дами са влизали в надпреварата за „Златна палма“ през 71-годишната история на фестивала в Кан. Само две – французойката Анес Варда и новозеландката Джейн Кемпиън, са я печелили. За сравнение, възможност да грабнат наградата са получили общо 1688 мъже.
Организаторите на фестивала също подкрепиха протеста. Директорът на форума Тиери Фремо даде заявка, че ще се търси необходимото полово равенство в комисиите, определящи конкурсните програми. „И все пак тук оценяваме филмите според тяхното качество“, обясни още той.
Сред останалите звезди, които се обявиха против половата дискриминация в киноиндустрията на протеста в Кан, бяха Салма Хайек, Кристен Стюарт, Джейн Фонда, Марион Котияр и др.
Източник: Monitor


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !