НАЙ-НОВИ
Тройна цена на поръчка пускат...
Вижте какви ги вършат заместниците на Благомир Коцев,...
Мария се омъжи за новия си любим...
Попфолк дивата Мария отново облече булчинска рокля –...
Абрамович получи израелско гражданство след проблемите с британската виза
29.05.2018 16:56 | Видян 1977 пъти

Собственикът на Челси Роман Абрамович стана израелски гражданин, потвърди правителствен служител. Неговата британска виза изтече миналия месец, но все още не е подновена, заради влошените отношения между Русия и Великобритания след отравянето на бившия двоен агент Сергей Скрипал.
Гражданството би позволило на магната да получи израелски паспорт и да влезе в Обединеното кралство без виза за краткосрочно пребиваване, без право да работи.
Абрамович, който е собственик на имение за £125 млн в Кенсингтън, е дете на литовските евреи Ирина и Аркадий. Милиардерът е редовен посетител на Израел, като притежава бивш хотел в стар квартал на Тел Авив, близо до брега на Средиземно море.
Той е открил банкова сметка и е уредил медицинска си застраховка по време на тричасовия си престой в страната, преди да се отправи към неизвестно място.


свързани новини
Екссъпругата на Роман Абрамович оплете ерген мечта
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !