Меган Маркъл прави шокиращо завръщане...

Меган Маркъл отново се завръща към актьорството, като...

Оливие Рустен напуска Balmain след 14...

Френската модна къща Balmain обяви, че се разделя с...

Борисов даде на ГЕРБ 2 ет. безвъзмездно в НДК

отпечатай новината

13.02.2020 10:07 | Видян 1547 пъти

Борисов даде на ГЕРБ 2 ет. безвъзмездно в НДК

Министерският съвет, управляван от Бойко Борисов, подари на Политическа партия ГЕРБ, управлявана от Бойко Борисов, два етажа от възможно най-централната сграда в София - Малкото НДК за безвъзмездно ползване за срок от 10 години, предаде OFFNews.

Безпрецедентното решение беше гласувано днес от Министерския съвет и съобщено от Правителствената информационна служба в графата "Правителството се разпореди с имоти", след обстоятелственото изброяване на 3 стаи в Перник и работилница в Харманли.

Макар и скандално, решението на МС е напълно законно.

Когато партийната субсидия беше намалена от 11 лева на 1 лев, депутатите гласуваха партиите, получили над 1% да имат право на безплатни офиси.

По-късно субсидията беше увеличена от 1 на 8 лева, но текстът за безплатните офиси остана. Досега не е публично известно някой преди ГЕРБ да се е възползвал от него. От 1990 г. насам партиите ползват преференциални наеми за офисите си, многократно по-ниски от пазарните цени.

Тази седмица кметът на Перник Станислав Владимиров беше бурно приветстван заради решението си да изземе от партиите всички атрактивни общински имоти в центъра на града. Оказа се, че само ГЕРБ ползва помещенията за партийни цели, а всички останали партии са ги преотдали за кръчми и магазини. От спирането на далаверата се очаква приходите на общината да се вдигнат с 300 000 лева, които Владимиров обеща за детски спорт.

 

автор: СЛАВА

Етикети: , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !