НАЙ-НОВИ
Армани пропуска свое ревю на...
На фона на тъжната картина в италианската мода, която...
И Брад и Анджелина са в Ню Йорк, но...
Оказва се, че този град е достатъчно голям за двамата....
Над 200 двойки ще танцуват бачата на Витошка
13.02.2020 15:00 | Видян 1067 пъти

Латино стрийт събитието започва точно в 17.00 часа на 15 февруари, събота, на бул. Витоша 32 (пред магазин Bitsiani) с открити уроци по бачата и танци по двойки, водени от Памбос Агапиу и колоритните танцьорите от Pambos Dancing Center. Бачата Стрийт Фестът е чудесна възможност да обогатите танцовите си умения, докато се забавлявате. Не е нужно да знаете стъпките предварително. Движенията на бачата са лесни и реално могат да бъдат заучени на момента. „Ще се опитаме да направим рекорд с най-много танцуващи латино двойки.
Миналата година дойдоха повече от 500 желаещи да танцуват. Очакваме поне 200 двойки. Хората имат нужда от такива открити стрийт фестивали, чувстват се щастливи и се усмихват“, обяснява Памбос, който днес е рожденик. Февруари е сред най-специалните месеци в годината за Памбос Агапиу. Освен че празнува имен ден и личен рожден ден (на 13 февруари), отбелязва и пореден 22-ри рожден ден на школата си Pambos Dancing Center.
Бачата е определян като един най-романтичните и интимни стилове социални танци на латино сцената. Музиката на бачата обикновено разказва за любов. Танцът води началото си от Доминиканската република, възниква през от 50-те години на 20 век. Съчетава европейските музикални елементи с афро-карибските ритми и може да бъде най-лесно разпозната по характерния инструментал на акустична китара. След няколко часа горещи улични танци, партито ще се премести в залата на Pambos Dancing Center, където ще продължи до сутринта.


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !