Преслава в Париж

В нощен Париж се е отдала на романтична разходка...

Спор за авторски права между Лили...

Между Лили Иванова и Митко Щерев възникна нов спор,...

Йончева ще пее пред Айфеловата кула

отпечатай новината

25.06.2020 09:57 | Видян 1576 пъти

Йончева ще пее пред Айфеловата кула

"Толкова се радвам да съобщя, че на 14 юли ще бъда част от тазгодишния концерт на Le Paris de Paris пред Айфеловата кула. Събитието ще се проведе без публика тази година и ще се излъчва на живо в 21: 10ч по France 2, France Inter и по повече от десет други канала в различни държави по целия свят", сподели Соня Йончева във Фейсбук.

 Миналата година 3 милиона зрители проследиха Le Concert de Paris чрез излъчването по телевизиите. Събитието се провежда за осма поредна година с участието на Националния оркестър на Франция с диригент Юн Сун Ким  и хора на радио France с диригент Мартина Батич. Водещ ще бъде Стефан Бърн.

Заедно със Соня на сцената ще излязат сопраното Фатма Саид, баритонът Людовик Тезие,  тенорът Бенджамин Бернхайм. Солисти на оркестъра ще бъдат виолончелистката Сол Габета, цигуларката Елизабет Батиашвили, тромпетистката  Люсиен Ренодин Вари и пианистката Хатия Буниатишвили.

автор: СЛАВА

Етикети:
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !