Бюлент разказва за Т. Богомилова като...

На 18 юни, сряда, от 21:00 ч. по БНТ 1 в портретната...

Мистериозна смърт преобръща съдбата...

Мексиканската поредица тръгва на 21 юни (събота) и ще...

Уникредит е №1 за 2020 г., ДСК е №2 от 18-те банки у нас

отпечатай новината

30.01.2021 22:06 | Видян 1208 пъти

Уникредит е №1 за 2020 г., ДСК е №2 от 18-те банки у нас

Уникредит за поредна година е номер 1 на българския пазар, въпреки сливането на втората по големина Банка ДСК с бившата шеста по размер Сосиете Женерал Експресбанк, сочат публикуваните в 18 часа, след заседанието на Управителния съвет данни на БНБ за 2020 г. Това е знак, че смяната на поколенията в двете най-мащабни кредитни институции у нас е била по-успешна в притежаваната от италиански собственик, отколкото в подразделението на унгарската ОТР. В ДСК за първи път в историята има чуждестранен управляващ.

Третата позиция остава за ОББ, а четвърта е амбициозно увеличаващата темпото си Юробанк/Пощенска банка. Първа група се затваря от Първа инвестиционна банка. Така тя е най-големият български трезор. Райфайзенбанк за поредна година не успява да възстанови позициите си в групата на лидерите на пазара, която имаше при предишното си управление. В класацията следват три български по собственост банки - ЦКБ, държавната ББР и Алианц. В Топ 10 последна остава Прокредит банк.

Отново вълнуващата се в спор между собствениците Инвестбанк - единствената, непреминала нито българските, нито европейските тестове, остава на 11-о място. Веднага след нея се нареждат вече частната Общинска и Българо-американската кредитна банка на Цветелина Бориславова - още една българска тройка по подредба в класирането. Последната 18-та позиция е за Токуда.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !