Аз съм дотук: Деси Радева на фона на...

"Аз съм дотук", многозначително публикува в профила си...

Луна пак е готова за президент

„Мили мои, Дойде ли най-после моят ред? Години...

Веско Ешкенази и Мартин Панталеев с общ концерт

отпечатай новината

28.01.2022 11:05 | Видян 365 пъти

Веско Ешкенази и Мартин Панталеев с общ концерт

На 3 февруари в зала България любимецът на публиката Веско Ешкенази и Софийската филхармония ще представят виртуозните Концертна пиеса за цигулка от Хенриете Босманс и Цигански напеви от Сарасате.

 

Диригент на вечерта е не по-малко талантливият му брат Мартин Пантелеев, който допълва програмата с красивата симфонична поема Финландия от Сибелиус и Първата симфония на Любомир Пипков. Животът на Веско и Мартин е тясно свързан със Софийската филхармония. Техният баща е дългогодишен солист кларинетист в оркестъра. Самите те имат стотици концерти с Националния оркестър.

 

Днес Веско покорява музикални върхове с оркестъра на Концертгебау, а Мартин развива кариерата си в Европа, но двамата винаги с радост се завръщат на нашата сцена.

автор: СЛАВА

Етикети: , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !