НАЙ-НОВИ
Дуа Липа и Калъм Търнър се ожениха на...
Дуа Липа и Калъм Търнър официално си казаха „Да“ днес в...
В Billboard Дара дебютира под №13 в САЩ
Българската поп звезда Дара продължава впечатляващия...
Стартираха снимките на новия БГ филм Чума
14.06.2022 17:35 | Видян 826 пъти
Започнаха снимките на новия български филм Чума по сценарий на Боян Биолчев, съобщават продуцентите от Miramar Film. Режисьор е Иван Владимиров. След като по ирония на съдбата беше забавен от пандемията, в този ведър ден най-после завъртяхме камерата, казват от екипа на продукцията. В главната роля е актьорът Свежен Младенов. Времето в Чума е началото на 19-и век - чумната епидемия по нашите земи.
Чумата разделя хората, смазва човека, насажда в него злото, изтръгва паметта му за доброто. Единственото спасение от разбития живот и смъртта остават любовта и истинската човещина. Режисьорът Иван Владимиров нашумя през миналата година с филма си Сцени от живота на една актриса, който му донесе три награди Златна роза от филмовия фестивал във Варна.
"По някакъв начин изключително много ме е занимавало това, да разкажа за хората, които се опитват да направят нещо усърдно, посвещават живота си на него и не постигат успех. Излизат отвън историята на киното, театъра, киното изобщо", обяснява режисьорът идеята на лентата. За главната роля във филма Владимиров кани Радина Кърджилова.
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
