НАЙ-НОВИ
Трусът в ПП продължава, Божанков за...
Явор Божанков, депутат от ПП-ДБ във Фейсбук: Не ми е...
Не щат къщата на Милко Калайджиев за 600К, пускат я на промоция 25%
03.07.2023 15:38 | Видян 586 пъти
С 25% по-евтино, или за 450 бона се очаква да бъде обявена за продан къщата за гости на фолкзвездата Милко Калайджиев от Националната агенция по приходите. Очаква се съвсем скоро да качат обявата за луксозната сграда в свиленградското село Мезек, област Хасково. Причината е, че при първият търг не се явиха кандидати, когато цената беше 600 000 лева. Според правилата за публична продан в такива случаи стойността на имота се намалява с 25%.
„Бесен съм! В момента моята къща за гости е обявена за продан от НАП. Разбрах едно нещо - никога с държавата ортак не бива да става човек“, заяви певецът пред „Телеграф“.
Милко Калайджиев е един от собствениците на къщи за гости, финансирани с европейски средства, които са санкционирани заради неизпълнение на условията за приходи, съобщиха от фонд „Земеделие“, които са разплащателна агенция по европроекти.
Санкционирани
По повод наложените санкции на финансираните по програмата предприемачи председателят на сдружение „Работещи къщи за гости“ Искра Оракова обяви, че 90% от собствениците са глобени. „Повечето собственици са санкционирани заради неизпълнен бизнес план за нарастване на приходите, а тези условия не фигурират в договорите“, заяви Оракова, цитирана от бТВ. Според нея те плащат за грешките на неработещата администрацията, която не си е свършила работата.
В случая неизпълнението се изразява в непостигане на финансовите показатели, които бенефициентът е заложил в бизнес плана. Санкционирането се извършва единствено и само когато отклонението е повече от 50% на бизнес плана", каза Ваня Славянова, началник-отдел в Държавен фонд „Земеделие“.
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !