НАЙ-НОВИ
Тройна цена на поръчка пускат...
Вижте какви ги вършат заместниците на Благомир Коцев,...
Мария се омъжи за новия си любим...
Попфолк дивата Мария отново облече булчинска рокля –...
Президент, Сенат и Конгрес: Пълна власт за Тръмп. Защо?
06.11.2024 16:03 | Видян 933 пъти

За първи път от цяла епоха една партия ще контролира Белия дом, Сената и Конгреса на САЩ и това са републиканците. Цялата власт влиза в ръцете на новоизбрания президент Доналд Тръмп. В миналия му мандат той беше блокиран и изхаби супер много енергия в битки с двете камари на парламента, които искаха и водиха процес по свалянето му - т.нар. импийчмънт.
Защо стана така?
Демократите, също като българските политици, посветиха последните 4 години и кампаниите си на очерняне на политическия опонент - от заплахи за демокрацията до незаконно богатство, и клетви за международното положение. Елитаристки изблици, подклаждани от недотам умни журналисти и медийни босове. Те дори не поискаха да видят, че имаме коренно превъртане на играта - за левия кандидат Камала Харис гласуват богатите, а хоратап с под 100 000 долара годишен доход - за десния Доналд Тръмп.
В същото време, анкетите в изборния ден в САЩ, каквито у нас никой не прави показаха - хората гласуват "с хладилниците" си - на първо място поставят икономиката, а на последно (между 2 и 3 процента в отделните щати) идва международното положение. И това в държавата, която определя съдбините на планетата.
Именно по тази причина превърнатия медийно във враг на системата от своите опоненти Доналд Тръмп спечели още по обед българско време повече от 270 места в избирателната колегия с представители на отделните щати, която всъщност избира президента на САЩ. И според прогнозите на New York Times има шанс да достигне 312 гласа - демократическият медиен флагман предварително му даваше такъв максимум, при положение, че социолозите са го подценили силно, което те и направиха. 19 минути цитира тези сбъднали се прогнози. Още сутринта българско време беше ясно и републиканското мнозинство в Сената, надминало заветните 51 места. За долната камара на американския парламент пък водачеството на републиканците от над 20 места и резултатите от другите избори - а горна и за държавен глава, дава ясна представа, че победата на дясната партия е пълна, а демократите са разгромени.
Това ще донесе секване на сериозни милиони за поддържане на български медии и "говорещи глави" - всякакъв вид досадили до болка коментатори по всички теми, които въпреки най-често дълбоко провинциалната си биография кой знае защо имат елитаристки уклон. Което е много добра новина за България.
Борис Ангелов


свързани новини
Ако Тръмп НЕ бъде избран, това ще бъдат последните избори: Мъск
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !