НАЙ-НОВИ
Тройна цена на поръчка пускат...
Вижте какви ги вършат заместниците на Благомир Коцев,...
Мария се омъжи за новия си любим...
Попфолк дивата Мария отново облече булчинска рокля –...
Oбл. Кюстендил стана част от Природа? SOS!
21.11.2024 15:40 | Видян 1251 пъти | Гласували 1

Област Кюстендил стана част от екопроекта Природа? SOS! на Победа сега. Сдружението организира почистване и озеленяване на леха там. Ученици от областта станаха доброволци и се включиха в акцията. Те почистиха терена, на който след това засадиха дръвчета.
За кампанията са подбрани са подходящи за сезона и мястото вечнозелени храсти и други растения. Младите доброволнци залесиха Туи, Люляк и Лигуструм. Преди засаждането те проведоха почистване на пространството.
В рамките на кампанията учениците станаха и посланици на природосъобразния начин на живот, като оставиха своите еко посляния за проекта Природа? SOS!. Те ще се грижат за новозасадените дръвчета, които ще допринесат и за поекосъобразна и приятна околна среда за тях и околните.
Проектът Природа? SOS! се осъществява по Националната програма за изпълнение на младежки дейности по чл.10а от Закона за хазарта (2023-2025). Проектът е с номер НПИМД-076-КО2-2024, договор № 25-00-13/16.09.2024 г.


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !