Никога не съжалявай за любовта, която...

Никога не съжалявай за любовта, която даваш. Тя ще се...

4 ДА на любовта към себе си -...

Има 4 правила на здравословния егоизъм, в които трябва...

Клуб Младост прие легендата Балъков

отпечатай новината

17.04.2025 12:18 | Видян 257 пъти

Клуб Младост прие легендата Балъков

Футболът срещна фехтовката, когато Красимир Балъков, един от легендарните футболисти на Етър и част от големия български отбор, сътворил подвига в САЩ през 1994-а, посети залата на клуб Фехтовка "Младост", където се запозна с подрастващите фехтовачи и техния треньор Владо Христов.

Балъков, вдъхновен от своята страст към спорта, изрази възхищението си от развитието на фехтовката в България и отдаде почит към славното ѝ минало:

"В края на 80-те българската фехтовка беше във възход, както много други спортове. Всички помним големите Васил и Христо Етрополски, които разбиха световната хегемония и се изкачиха до най-високото."

Според Балъков, последните две години отбелязват възраждане на този елитен спорт у нас, благодарение на усилията на новото поколение състезатели. Въпреки трудностите, с които се сблъсква българският спорт, фехтовката дава надежда и вдъхновение:

"Фехтовката е спорт на честа и единоборството, в който се изискват много умения и отлична физическа форма. Сам се убедих."

Посещението на Балъков беше прието с вълнение от младите спортисти и техните треньори, като събитието се превърна в истински празник на духа и спортната приемственост.

Наталия Каменова

автор: СЛАВА

Етикети: , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !