НАЙ-НОВИ
2 от ПП-фирмите в схемата на Киро и...
Две от фирмите, споменати в записа със зам.-кмета...
3 евромедала: Без Ганчев и легионери
Българските представители в свободния стил завоюваха...
Роналдо с нов световен рекорд по заплата – €263 милиона годишно
27.06.2025 11:33 | Видян 92 пъти

Кристиано Роналдо ще получава рекордните 263 милиона евро на година по новия си договор с клуба "Ал-Насър", съобщава италианският спортен журналист Танкреди Палмери в профила си в X (бившия Twitter). Това е най-високата годишна заплата, която някога е била изплащана на професионален футболист.
Контрактът на португалската звезда с клуба от Саудитска Арабия включва както основно възнаграждение, така и значителни бонуси и търговски приходи, обвързани с популярността на Роналдо в Близкия изток и цял свят. Според различни източници част от сумата се дължи и на ангажиментите му като рекламно лице и футболен посланик в региона.
Понастоящем Роналдо е на 39 години, но продължава да демонстрира висока форма, отбелязвайки десетки голове за "Ал-Насър". Сделката затвърждава стремежа на Саудитската футболна лига да привлича световни звезди чрез астрономически договори, следвайки примера с трансферите на Карим Бензема, Н’Голо Канте и други имена от европейския футболен елит.
Кирил Пламенов


свързани новини
С Роналдо не сме приятели: Меси
Дюплантис с нов световен рекорд и обещано парти с Юсейн Болт
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !