НАЙ-НОВИ
„Мама и чудото на живота“ в...
На 7 ноември 2025 г. тръгва в разпространение едно от...
България на големия финал на световното по волейбол, имаме поне сребро
27.09.2025 12:04 | Видян 385 пъти
България достигна финал на световното първенство по волейбол във Филипините за втори път в историята 55 г.по-късно. Имаме най-малко сребро.
Нашите поведоха в мача, а чехите се опряха в четвъртия гейм при резутат 2:1 за лъвовете. Все пак взехме мача с 3:1.
Най-добрият в редовете на противника беше също българин с името Гълъбов, но това не му помогна.
"Утре излизаме да оцветим медала в златно", заяви след мача лидерът на българския тим Алекс Николов, който отново имаше най-голяма заслуга за триумфа на отбора. Двамата с брат му Мони бяха подкрепяни в залата от родителите си, като първа го прегърна майка му.
Съперник на големия финал ще ни бъде Полша или Италия. Задачата е много трудна, тъй като това са носителите на последното злато от континенталния и световния шампионат, но нашият млад отбор показа, че не се респектира и от най-именитите съперници и играе за победа.
Финалистът от преди 55 г. - супер легендата Димитър Златанов, заяви, че имаме предимство, защото другите имат да защитават титли и реноме, а ние нямаме какво да губим.
Мачът е утре по обед по бТВ от 13:30 ч.!
Пламен Веселинов
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !

