НАЙ-НОВИ
Джей Ло взима по $1 млн. на вечер във...
Дженифър Лопес е договорила гарантиран хонорар от 1...
Кръстиха околовръстен път на Лара Крофт
26.02.2010 17:20 | Видян 6792 пъти
Хората от града Дарби във Великобритания взели решението, новият им околовръстен път да носи името Лара Крофт, тъй като това е родния й град.
Пътят, който е на стойност 36,2 милиона лири ще вземе името на най-прословутата компютърна героиня, след като 89% от 27 000-те жители са гласували за нея.
Компанията Core Design, която е създала Лара през далечната 1996г. са базирани в града, което е дало повод името й да бъде включено в класацията.
"Допитването относно това как да кръстим пътя, амбицира доста хора, и въпреки че не съм запозната с гейминг индустрията, 89% са нещо, което не можеш да подминеш с лека ръка", заяви общинският съветник Луси Кеър.
"Тя е създадена в Дарби и заслужава да стои редом до най-големите имена на нашия град", допълня тя.
Фирмата Core Design е прекръстена на Rebellion Derby и нещата за нея не изглеждат никак розово, след като играта им Rogue Warrior не бе от най-успешните, пише lifestyle.bg.
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
