НАЙ-НОВИ
3 до 5 пъти скача такса смет за ЧНГ,...
От 2023 г. е ясно, че Такса битови отпадъци, или Смет,...
80% от София остава без чистачи от...
Още 18 района на София, т.е. общо 20, остават без...
Горан Брегович с "Алкохол" в Израел
09.04.2010 12:40 | Видян 4864 пъти

Горан Брегович и неговият "Оркестър за сватби и погребения" ще изнесат концерт в най-голямата зала на Тел Авив на 30 юни.
Брегович е добре познат и обичан в Израел, където е гостувал неведнъж с огромен успех, акцентира БТА.
Тази година той ще представи новата си програма "Алкохол", която се състои от две части : "Сливовица" и "Шампанско". Освен това в концерта ще бъдат включени известни композиции като "Underground Tango-Ausencia", "Money", "In the Death car", "Kalashnikov", както и други хитове от минали година.
Израелските музикални критици отбелязват, че гръмката смес на балкански фолклор, цигански духови инструменти и българска традиционна полифония, симфоничните и рок цитати правят впечатление дори на малко информираните за съвременните музикални тенденции.
В еврейската държава името на Горан Брегович е известно не само на любителите на киното, неговите записи се продават в огромен тираж, а концертите му са сред най-популярните музикални афиши.


свързани новини
Горан Брегович ще съчини сръбската песен за "Евровизия"
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !