НАЙ-НОВИ
Двама нови заподозрени за обира на...
Двама нови заподозрени получиха първоначални обвинения...
Лято 2010 ще бъде най-горещото в историята
25.05.2010 10:30 | Видян 4614 пъти | Гласували 1
Предстоящото лято в Европа ще бъде рекордно топло за цялата съвременна история на метеонаблюдението, прогнозират експерти от американската космическа агенция НАСА, предаде агенция РБК.
„През последните 12 месеца средната температура на атмосферата на Земята е била най-висока за последните 130 години”, съобщи ръководителят на измерванията проф. Джеймс Хансен.
За периода от януари до април от началото на 2010 г. температурата се приближава до рекордни стойности. Според данните от изследването температурите ще продължат да растат и през следващите месеци, като лятото в Северното полукълбо ще бъде най-топлото в историята.
Причините за феномена се крият в промяната на движението на топлите течения в Тихия океан, способстващо за възникването на климатичен феномен, известен като „Ел Ниньо”. Към момента Тихият океан отделя значително повече топлина от обичайно, което води до затопляне на долните слоеве на атмосферата.
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !

