СAЩ какво ми се хвалят с...

СAЩ какво ми се хвалят с 250-годишнина- то Лили и аз,...

Отказва ли се Роналдо? Ето какво каза

Кристиано Роналдо сложи край на спекулациите около...

На Луната има повече вода, отколкото се предполага

отпечатай новината

15.06.2010 13:20 | Видян 2581 пъти

На Луната има повече вода, отколкото се предполага

На Луната има много повече вода, отколкото всички предполагат, но се намира дълбоко под повърхността на планетата, посочи едно от най-новите американски проучвания.

Последните мисии на спътника показаха, че в лунните кратери има огромно количество лед, намиращо се под сивия прах. Опасенията на учените обаче са, че тези ледени ресурси биха могли да са донесени на Луната от разбили се на повърхността астероиди.

Едно от най-новите американски проучвания, публикувано в "Proceedings of the National Academy of Science", показа, че на Луната има много повече лед, отколкото някога учените са предполагали. "Водата на спътника се среща абсолютно навсякъде", коментираха повечето от изследователите. "За повече от 40 години мислехме, че Луната е суха. Сега обаче открихме, че не е така. Проблемът е, че водата там не е лесно достъпна- намира се дълбоко под лунната повърхност и ще бъде трудно да се извлича".

автор: СЛАВА

Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !