Ким Кардашиян се появи като...

Този уикенд Ким Кардашиян беше забелязана в Лос Анджелис...

Ще премине ли чалгата от „Арена...

В българската музикална вселена отдавна има една...

Глоба за диалект

отпечатай новината

11.05.2008 09:00 | Видян 10311 пъти | Гласували 13

Глоба за диалект

Глоба за говорене на диалект на публични места като парламента и останалите официални институции ще бъде обсъждана при подготовката на закон за защита на българския език.

Образователният министър Даниел Вълчев се зарече, че лично ще внесе проектозакон, който да брани употребата на книжовния език.

“Винаги съм бил против такъв закон, но заради разгорялата се дискусия около употребата на българския в училище ще внеса такъв проект”, заяви министърът на образованието. 

автор: СЛАВА

Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !