НАЙ-НОВИ
Роналдо с бенефис на 24-ти септември?
24 септември може да остане в историята като една от...
Марго Роби тайно инвестира 28 милиона...
Марго Роби е направила една от най-впечатляващите...
6-тонен спътник падна на Земята
25.09.2011 10:00 | Видян 2160 пъти
Шесттонният научен спътник на САЩ UARS е навлязъл в плътните слоеве на земната атмосфера между 03.45 и 04.45 часа по Гринуич. През този период сателитът е преминал над Канада и Африка, както и над обширни райони на Тихия, Атлантическия и Индийския океан.
НАСА се опитва да уточни времето и мястото на навлизането на спътника в плътните слоеве на атмосферата, както и районите, където са паднали фрагменти от него. Предполага се, че повечето от отломките са изгорели в атмосферата.
В Туитър се появиха съобщения, че светещи фрагменти от спътника са били наблюдавани в небето от любители астрономи и жители на град Окотакс в западна Канада и американския град Сан Диего в щата Калифорния, предаде ИТАР-ТАСС.
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
