Ферари на Ерик Клептън обявено за...

Легендарно Ferrari 275 GTB/4, притежавано от Eric...

Наследникът на Ray-Ban иска пълен...

Леонардо Мария Дел Векио, син на покойния основател на...

Изядоха сладкиш от 1 тон шоколад

отпечатай новината

20.12.2011 13:45 | Видян 1479 пъти

Изядоха сладкиш от 1 тон шоколад

Един тон шоколад, 10 000 яйца, 1000 литра мляко и сметана, 400 кг свежи червени плодове и 250 кг захар отидоха за изработването на гигантски сладкиш във формата на дънер.

По традиция го правят за Коледа в някои католически страни. „Дънерът" с дължина близо 540 метра бе направен в Евиан, Източна Франция, по проект на учениците от хотелската школа „Савоа-Леман" с помощта на местни сладкари, замразен и изложен в бившите минерални бани на Евиан.

Въпреки студа пред стъклените витрини стотици зяпачи се облизваха лакомо пред огромния сладкиш.

автор: СЛАВА

Етикети: , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !