НАЙ-НОВИ
Джеф Безос отговори на протестиращите...
Джеф Безос и Лорън Санчес отклониха въпроси на...
Кайли Дженър наруши важно правило за...
Сватбата на Джеф Безос и Лорън Санчес се оказа...
Посланикът на Корея с наша шофьорска книжка
24.01.2012 09:30 | Видян 1125 пъти

Посланикът на Корея взе българска шофьорска книжка. Негово Превъзходителство Чун Би Хо получи свидетелството от заместник-министъра на МВР Веселин Вучков в столичния КАТ.
В края на септември 2011-а бе подписано споразумение между България и Корея, с което страната ни признава свидетелствата за управление на МПС, издадени в Република Корея. „Става дума за прецедент – Република Корея е първата държава извън ЕС, чиито шофьорски книжки се признават у нас, а това дава възможност на техните граждани с признати удостоверения да пътуват на територията на целия ЕС.
Това се дължи на голямата инициативност на Република Корея да бъде намерен механизъм за облекчаване на бизнесотношенията ни”, обясни Вучков. „Очаквам повече корейски бизнесмени да дойдат в България и да могат да подменят своето свидетелство за правоуправление с българско. С този акт страните ни ще подпомогнат развитието на двустранните отношения в областта на икономиката, наред със споразумението за свободна търговия между Корея и Европейския съюз”, заяви от своя страна Чун Би Хо.


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !