НАЙ-НОВИ
Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас на...
Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас отпразнуваха своята...
Бионсе на F1 в Лас Вегас с...
Бионсе прикова всички погледи на Формула 1 в Лас Вегас,...
Чакаме павилиона от Биеналето
06.04.2012 09:45 | Видян 1594 пъти
Българският павильон от Венецианското биенале на съвременното изкуство (2011) се пренася от старинния дворец Палацо Криминати в арт салона на Оборище 10 от 11 април до 27 май.
Така българските ценители ще имат шанса да се докоснат до изложбата, която в продължение на пет месеца вълнуваше и очароваше жителите и гостите на Венеция. Биеналето е най-престижното изложение за съвременно изкуство в Европа, където на всеки 2 години творците сверяват часовниците си в новите тенденции.
Участниците в биеналето са художниците Греди Асса и Хубен Черкелов заедно със скулптура Павел Койчев. Галерията за модерно изкуство първа у нас показва творбите на българските участници в 54-то издание на Международното биенале. Съвместната изложба на тримата артисти в София ще бъде обогатена и с нови, непоказвани още пред публика произведения, разкриват кураторите от Галерията за чуждестранно изкуство.
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !

