НАЙ-НОВИ
Гуинет Полтроу се радва, че Меган...
Земетресения, свлачища и горски пожари могат да тормозят...
Вярно ли е, че София е поискала 37...
Общинската съветничка в Столичния общински съвет...
Стилиян Иванов препълни НДК заради Димкова
17.07.2012 14:45 | Видян 2216 пъти | Гласували 3
Режисьорът Стилиян Иванов препълни единадесета зала на НДК, известна още като кино Люмиер с премиерата на своя нов филм, посветен на художничката Лили Димкова. Това е една от най-мистичните арт личности в историята на изобразителното ни изкуство.
Причината е нейната връзка с идеите и практиката на бялото братство. Това личи и по посланието, оставено от художничката: Божията любов, Божията мъдрост, Божията истина да се превърнат в нашия вечен път!
Освен характерните пейзажи в светли пастелни тонове, забележителни са и портретите от авторката. На тях личат образите на Христос, на митичния Орфей, на Свети Иван Рилски, на Отец Паисий, на богомилите, на нейния славен баща – лечителя Петър Димков, на Апостола на свободата Васил Левски,
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
