НАЙ-НОВИ
Роботите ни завладяха – ерата на...
Роботите вече не са част от далечното бъдеще – те са...
„Мангали” е новата президентска стратегия
19.07.2012 12:00 | Видян 1876 пъти | Гласували 1
"NationalStrategyIntegrateMangali.pdf."
Така бе озаглавена качена на сайта на президента на Република България НАЦИОНАЛНА СТРАТЕГИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНЕ НА РОМИТЕ (2012 – 2020).
Думата „Мангали”, която дори не е цигани, е с меко казано “обидно” наименование на файла. Това разкритие направи pressclub.bg. Проверка на PIA установи, че документът е качен с името: “13.NationalStrategyIntegrateMangali.pdf”.
„Силно се надяваме българският държавен глава да даде обяснение, защо на неговата официална страница се използват подобни обидни думи за една част от българските граждани”, пише сайтът. Националната стратегия бе приета с Решение на 41-ото Народно събрание на 1 март 2012 г. и е подпечатана с официалния печат на Народното събрание.
svejo.net
facebook.com
свързани новини
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
