Марк Уолбърг и съпругата му Риа Дърам...

Марк Уолбърг и съпругата му Риа Дърам посрещнаха Нова...

Галена гони по цени Джей Ло

Галена вече уверено върви по стъпките на световните...

Защо децата на Румяна не са милионери?

отпечатай новината

02.08.2012 09:00 | Видян 11544 пъти | Гласували 1

Защо децата на Румяна не са милионери?

Десетилетия след смъртта на музикални легенди като Джон Ленън и Елвис Пресли техните наследници няма нужда да работят, освен за удоволствие. Причината е, че звездите продават най-добре, когато напуснат света. А приходите от това са милионни.

Последната седмица именно по тази причина роднините на Майкъл Джаксън си спретнаха истинска битка в домашна обстановка. У нас обаче нещата стоят по съвсем друг начин. И най-добрият пример в това отношение е Казусът Румяна...

Когато на 30 юли 1999 година най-популярната фолкпевица на България загива в тежка автомобилна касатрофа недалеч от сливенско село, шокът за феновете е огромен. От глада за Румяна съвсем естествено се възползват нейните продуценти.

Издателската й компания „Милена рекърдс” прави за няколко седмици несметни, особено пък за миниатюрния български пазар, пари на фона на трагедията. Президават се на няколко от нейните албуми. Най-продаваният от тях се върти в 150 000 бройки тираж

Вторият по популярност вади нови 80 000 бройки. И това далеч не е цялата активност. Издаденият малко преди смъртта на Румяна неин албум с народни песни също е пазарен хит. И има защо – покойната изпълнителка е професионалистка в това отношение като отличничка на прославеното специализирано музикално училище във възрожденския Котел,
Себестойността на продуктите, които претърпяват ретиражи е почти нулева. Причината е, че не се правят нови записи. Не се пишат текстове и мелодии.

Не се аранжира. Не се наемат студия. Не се плаща на оркестри за съпровод. Не се снимат клипове. А продуктът е толкова горещ и никой от комисионерите, които продават на дребно касетки и дискове на Румяна не си и помисля да се пазари за по-голяма дистрибуторска отстъпка, понеже пласментът е повече от гарантиран.

Сметките на специалистите в бранша показват, че повече от 2 милиона е оборотът от продажбите само през първите седмици след трагичния инцидент с певицата. Тогава вървят най-вече касетки, но също така и дискове.

Трябва при изчисляването на процентите от приходите да се имат предвид и други немаловажни подробности. Румяна не е само изпълнител на парчетата. Супер звездата е и автор на текста и музиката на „Две очи разплакани” 

продължи >>

Етикети: , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !