НАЙ-НОВИ
Бюлент разказва за Т. Богомилова като...
На 18 юни, сряда, от 21:00 ч. по БНТ 1 в портретната...
Мистериозна смърт преобръща съдбата...
Мексиканската поредица тръгва на 21 юни (събота) и ще...
Landslide пуска във Варна
30.07.2008 12:56 | Видян 596 пъти | Гласували 1

Eдно от най-влиятелните и интересни имена от съвременната английска музикална сцена - Landslide, ще гостува в La Playa, Варна на 1 август по покана на Котън Рекърдс.
Landslide е артистичният псевдоним на Tim Land - продуцент, композитор, DJ и музикант, който работи в Лондон. Landslide има записани албуми за Hospital Records и OM Records, автор е на ремикси за Nitin Sawney, Bugz in the Attic, High Contrast.
Музикалната му кариера започва в началото на деветдесетте като студиен барабанист и член на две банди за абстрактна китарна музика от Западен Лондон. По-късно, през 1997 г., работи като звукоинженер в студиото на Hospital Records.
London Elektricity харесват оригиналните му музикални идеи и през 1998 г. и 1999 г. той участва в записите на легендарния им албум "Pull The Plug", а по-късно се представя и на техните световни турнета.
Дебютният албум на Landslide "Drum + Bossa" комбинира фънк ритъм с брейк бийт, боса нова и дръм енд бейз и се превръща в образец за зараждащата се по това време брокън бийт култура.
Парчето "Incurable Voices/Muted Voices" бързо завладява улиците на Лондон и Берлин и изпълнители като Tom Middleton, DJ Dee Kline, Mr Scruff веднага го включват в своите DJ сетове.
През 2008 г. Landslide издава сингъли за музикалните лейбъли Wah Wah 45s, Halo Beats и Sick Trumpet, а така дълго чаканият нов албум ще бъде на пазара след края на лятото.


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !