НАЙ-НОВИ
Гуинет Полтроу се радва, че Меган...
Земетресения, свлачища и горски пожари могат да тормозят...
Вярно ли е, че София е поискала 37...
Общинската съветничка в Столичния общински съвет...
Енио Мориконе отказва да работи с Куентин Тарантино
20.03.2013 14:45 | Видян 2174 пъти
Италианският композитор Енио Мориконе е заявил, че отказва по-нататъшно сътрудничество с американския режисьор Куентин Тарантино.
По думите на Мориконе, режисьорът използва музиката във филмите си без каквато и да било логика и затова с него е трудно да се работи.
Композициите на Мориконе са включени в саундтрака на 4 филма на Тарантино: "Убий Бил" и "Убий Бил" 2, а също - "Гадни копИлета" и "Джанго без окови".
Композиторът подчертава, че когато Тарантино му предложил да работи над саундтрака на "Джанго без окови", той отвърнал, че няма време. В резултат Тарантино използвал в уестърна три композиции, които Мориконе е написал преди. Специално за лентата композиторът е подготвил само една песен - "Ancora Qui", пише dir.bg.
Мориконе гледал "Джанго без окови" и филмът не го впечатлил. Според композитора в лентата има прекалено много кръв.
Лентата беше пусната по кината през декември 2012 година. Филмът бе с 5 номинации за "Оскар" и получи две статуетки - за оригиналния сценарий на Тарантино и за Актьор в поддържаща роля - Кристоф Валц.
Композиции на Енио Мориконе звучат в повече от 500 игрални и телевизионни филма, сред които сериалът "Октопод" и филмът "Добрият, лошият и злият", припомнят от БТА.
Снимка: facebook
svejo.net
facebook.com
свързани новини
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
