Ваксина срещу рак на белия дроб:...

Започват глобални клинични изпитвания на ваксина срещу...

Бг хора на площада в Лион (ВИДЕО)

Лион днес. Централният площад на града беше изпълнен с...

Пет български отбора ще мерят сили с бира на европейско във Франция

отпечатай новината

08.05.2013 10:45 | Видян 999 пъти

Пет български отбора ще мерят сили с бира на европейско във Франция

Наши състезатели по целене на бирени чаши с пинг-понг топчета започват да се подготвят за европейско първенство във Франция, град Тулуза. Епицентърът на тренировките ще е в Студенстки град, където отскоро съществува първия клуб по Бира Понг у нас.

Цялата организация е в ръцете на Българска Национална Бира Понг Асоциация (БНБПА) и от тази седмица започват квалификации за спечелване на 5-те квоти за участие в евро турнира.  Президентът на асоциацията Горан Илчев и вицепрезидентът Галина Ангелова имат специални покани за присъствие на европейското.

По време на състезанията асоциацията по БИРА ПОНГ отново ще поддържа основната цел и муза за създаването си – подкрепа на деца, страдащи от синдром на Даун, като ще отделя средства за подпомагането им.

Европейското първенство по БИРА ПОНГ се организира от Френската Бира Понг Академия, а наградата е цяла мечта – 1 седмица в Лас Вегас плюс 2 квоти за участие на световното първенство по БИРА ПОНГ, където наградният фонд е 100 000 $, а за класиралия се на първо място  отбор по двойки са гарантирани  50 000 $.

Играта БИРА ПОНГ има за цел да уцелиш с топче десет чаши с бира, подредени в триъгълна форма, преди противника да е уцелил и съответно  отстранил твоите чаши. Играта е забавна, защото освен строги правила, включва различни похвати за разсейване на противника. Често това могат да бъдат еротични сигнали или нелепи шегички. БИРА ПОНГ е колежански спорт, който е особено популярен в страни от Северна Америка и се играе  най-вече в колежанските барове и университети.

Във Франция играта  става модерна отпреди 5 години, а в момента там има запалени и редовни 8 хиляди играча. У нас колежанският спорт се популяризира от Българската Национална Бира Понг Асоциация, която успорено има и благотворителна цел – от всяко състезание да се отделят средства за деца, страдащи от синдром на Даун.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !