НАЙ-НОВИ
Китайски говори внучката ми: Путин
Хит по време на срещата на руския президент Владимир...
Милиардер остави децата си без пари...
Милиардерът Павел Дуров, който основа Телеграм, заяви,...
Римляните най-несигурни
17.09.2008 13:43 | Видян 364 пъти

Римляните са най-несигурните, изплашените и недоверчиви хора в Европа, пише Пронто София. Това твърди проучване на социологическия институт Censis, според което жителите на Вечния град регистрират най-високото ниво на „екзизтенциално неспокойствие“.
На въпроса „Кое чувство показва най-добре отношението ви към живота?“, 46% от римляните отговорят, че това е „несигурност“, докато 12% - „страх“. 58 на сто от римляните живеят с чувство на дискомфорт, допълва изследването. За разлика от тях това чувство е напълно непознато сред жителите на другите големи европейски столици.
Особено силна е несигурността сред младите римляни, докато тя намалява сред по-възрастните. Нивото на оптимистите е по-високо сред възрастовата група 65-74 години (37%), докато сред младите е 32%. Половината от римляните смятат глобализацията за риск.


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !