Ким Кардашиян се появи като...

Този уикенд Ким Кардашиян беше забелязана в Лос Анджелис...

Ще премине ли чалгата от „Арена...

В българската музикална вселена отдавна има една...

Пласидо Доминго пее на езика на маите

отпечатай новината

06.10.2008 10:20 | Видян 2270 пъти

Пласидо Доминго пее на езика на маите

Испанският тенор Пласидо Доминго заяви, че пя на езика на маите по време на концерт през този уикенд. Събитието се проведе сред пирамидите в Чичен Ица, предаде Франс прес.

„Разговарях с етнически маи в техния грандиозен и древен град и съм убеден, че бог Чак (бог на дъжда у маите) няма да се възпротиви на събитието“, заяви Доминго на специално организирана пресконференция преди концерта.

Световноизвестния тенор заяви, че песните на маите ще бъдат неговата изненада и подарък за 5 000-те зрители, които се очаква да присъстват на концерта.

Освен песни на маите, рециталът на Доминго включи и оперни изпълнения, а също и сарсуела и местна музика.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

свързани новини

Шумахер рита с Боримиров

Няма коментари към тази новина !