красота

Вести old

slava.bg : Красиви новини от Париж

Красиви новини от Париж

Според британско проучване жените започват да се тревожат за бръчките си след като навършат 24 години, а безпокойствата от предстоящата им поява започва още преди да навършат 22. Дали трябва да се притесняваме за кожата си от толкова ранна възраст? На този въпрос специалистите отговарят „Да”. Човешкият организъм произвежда колаген на 100% до 25 годишна възраст. След това производството му намалява, в следствие на което кожата се отпуска и това води до образуване на  бръчки. Наскоро в Париж се проведе Деветнадесетият конгрес по естетична медицина IMCAS, на който присъстваха повече от 7000 специалисти от цял свят. Д-р Марина Семерджиева от Jewel Skin Clinic бе сред българските лекари, които взеха участие в международната среща. На конференцията бяха обсъдени най-новите и иновативни методи в областта на естетичната дерматология, както и усъвършенстването на вече утвърдените.  Една от основните теми, засегнати на конференцията, бе кои са опасните зони, в които не бива да се инжектира продукт. „Това са зоните, в които има главни артерии и е възможно да се получи некроза ( умъртвяване на участъци от кожата, които дадения кръвоносен съд храни) или ослепяване в случай, че се засегнат съдове около очите”, коментират специалистите.  
Друг важен въпрос, на който бе обърното специално внимание, са лазерите за вагиналното подмладяване – хитът в естетичната медицина. „При много от жените се срещат нарушения в анатомията на половите органи, като те най-често са в резултат на естествено раждане, травми или наследствена слабост и податливост към подобни състояния. При тези случай се нарушават функциите на влагалището, което води до няколко неприятни последствия – смущения при уриниране, намалена сексуална чувствителности др.“ – разяснява проблема д-р Семерджиева и допълва, че „освен заради изброените причини, тези състояния могат да настъпят и с напредването на възрастта и настъпването на менопаузата”. Решението на този проблем става все по-постижимо благодарение на лазерната вагинопластика.
Актуална тема на конгреса бе и лазерната терапия за лечение на акне и белези. Акнето е сериозен проблем на милиони  жени по света, а самолечението му е трудно и в много случаи неефективно. Като изявен специалист в своята област д-р Семерджиева определя предимствата на лазерната терапия като „доста популярна и достъпна манипулация, имаща благотворно влияние върху акнето със силно противовъзпалително действие, особено в съчетание с медикаментозна терапия и съответни пилинги.”
Запазването на младостта на кожата и нейният здрав вид е несъмнено една от най-важните и широко обсъждани теми в областта на естетичната медицина. Ето затова акцентът  по време на събитието бе премиерата на PROFHILO – новата хибридна технология между филър и мезотерапия. Мнението на специалистите е категорично: това е абсолютна иновация в областта на естетичната медицина. Той е идеалният продукт за третиране на отпуснатата кожа на лице, шия, деколте, горната част на дланите и цели ръце. Традиционните филъри се използват да възстановят загубения обем, докато тази технология може да се комбинира с традиционните филъри на основата на хиалуринова киселина, както и да се прилага в комбинация с всякакви други апарати за подмладяване на кожата”, коментира технологията д-р  Семерджиева. Той е с високомолекулярно тегло на структурата, поддържаща хиалуронова киселина и ниско молекулярно тегло на хиалуронова киселина. Така се произвежда хибриден комплекс, който дава много по-голяма продължителност на действие на продукта в сравнение с обикновените филъри с хиалуронова киселина. Клиничните проучвания са установили, че така се постига повишено количество еластин и колаген. „Доказано е, че месец след поставянето й се подобрява общото състояние на кожата – нейната еластичност и хидратация“, допълва  д-р Марина Семерджиева. Тази най-нова технология представлява биоремоделиране на отпуснатата кожа. Биоремоделирането се различава от традиционното биоподмладяване по намаляване броя на точките на инжектиране и времето на продължителност на всяка сесия на третиране.

Няма коментари към този материал !