Година след самоубийството на един от най-ярките фронтмени на съвременната сцена – Честър Бенингтън, вторият вокалист на Linkin Park Майк Шинода заговори за евентуално събиране на групата отново.
Въпреки нетърпението на хиляди фенове по света 41-годишният музикант обаче остана лаконичен пред вестник „The Sun“: “Говорим за подобно нещо”. Толкова. Четири думи, които да дадат сили на меломаните да продължат да чакат.
От уклончивите отговори на Шинода става още ясно, че заедно с останалите от Linkin Park обсъждат общи планове, но не са стигнали до никакво категорично решение. А най-големият въпрос виси със страшна сила: Кой ще заеме мястото на Честър? Всъщност, може би по-правилното питане е: Ако групата се събере ще търси ли заместник на Честър? Все пак на линия е самият Майк Шинода. Но дали той има капацитета да запълни толкова голяма празнота?
След самоубийството на фронтмена, Шинода реши да поеме в посока солова кариера като пусна първия си самостоятелен албум „Post Traumatic“ преди два месеца. Съдейки по заглавието, веднага може да се досетите какво съдържа тавата, а й Майк не крие, че музиката му е повлияна от трагичните събития в групата и загубата на Честър. С набъбнал репертоар, той вече обиколи и няколко големи фестивала като соло артист и обогатява възможностите си да запълва сцената пред много публика - все умения, които биха му били полезни, ако остане единствен властелин на микрофона в Linkin Park.
Последно Шинода се появи на Лийдс фестивал миналия уикенд, където се присъедини към концерта на пънк величкията Sum 41 и заедно отдадоха почит на Бенингтън с изпълнение на „Faint“, а по време на самостоятелната си изява разтърси феновете с култовото парче „In The End“ по време, на което остави публиката да пее частта на Честър. Като че целият фестивал мина под светлината на Бенингтън, защото и Papa Roach забиха в негова памет.
А междувременно годината, която измина от загубата му съвсем не позволи името му да се изтрие от музикалните новини. Съвсем наскоро китаристът на Guns N' Roses Слаш, който отдавна гради успешна солова кариера, заяви, че е изровил неиздадена обща песен с Честър.
Парчето „Doctor Alibi“, което фигурира в първия солов албум на властелина на шестте струни, но в изпълнение на покойни вече Леми Килмистър, всъщност първоначално е записано с лидера на Linkin Park. В онези времена, разбирайте около 2009-та, когато е кипяла работата около тавата „Slash“, бандата не е позволила на Честър да се включи в проекта, и рокаджията презаписва песента с фронтмена на Motorhead. Наскоро обаче демото отново се появява и Слаш е решен да го издаде, ако семейството на Бенингтън му даде благословията си.
Те са единствените, които могат да решат съдбата на песента. „Получи се страхотно парче. Той беше невероятен. Много ще се радвам ако се съгласят да го издам. Музикално е същата песен, която знаете с Леми, но текстът е затрогващо свързан с Честър. Част от думите на песента са: „Отидох да видя доктора/ той ми каза, че съм много зле/ имам някой наистина лоши навици/ и трябва да ги спра веднага“, допълва Слаш.
Да, има какво да се очаква в бъдеще не само от Linkin Park, но и от самия Честър!
Източник: monitor