Инфлуенсъри луднаха по острова на...

Инфлуенсъри се стичат към скандалния остров на Джефри...

На 43 г. умря собственикът на Only Fans

OnlyFans изгуби собственика си Леонид Радвински, който...

Гилмор продаде за $21 млн. китарите си

отпечатай новината

24.06.2019 14:08 | Видян 1835 пъти

Гилмор продаде за $21 млн. китарите си

Дейвид Гилмор от Pink Floyd продаде 126 от китарите си за рекордните 21 милиона долара на благотворителен търг в Ню Йорк, за да се бори срещу изменението на климата.

Търгът продължи 8 часа с кандидати от 66 страни по света, според британската аукционна къща Christie’s, която се занимава с продажбите.

Сред китарите, които бяха продадени на аукциона беше култова Fender, използвана в песента The Dark Side of the Moon.

Китарата от 1969 г., която Гилмор впоследствие модифицирал, беше продадена за 3 975 00 долара на собственика на Indianapolis Colts Джим Айрсей. Това беше най-голямата сума, плащана някога за китара, продавана на търг, съобщи Christie’s.

Айсрей се сдоби и с шестструнната акустична китара C.F. Martin, която била използвана в хитовете на Pink Floyd Wish You Were Here и Shine On You Crazy Diamond.

Бившият вокал и китарист заяви, че ще дари приходите от продажбата на базираната в Лондон екологична организация ClientEarth.

Предишният рекорд за най-скъпа китара, продадена на търг, беше 2,7 млн. долара за Fender Stratocaster с автографи от 19 музиканти, сред които Стинг, Пол Маккартни, Ерик Клептън и Джими Пейдж. Целта беше набиране на средства за пострадалите от цунамито в Азия през 2004 г.

автор: СЛАВА

Етикети: , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !