НАЙ-НОВИ
Как Брижит Бардо шокира света с...
Брижит Бардо, която почина на 91 години на 28 декември...
Принц обвинен за 4 изнасилвания и още...
Членове на норвежкото кралско семейство за първи път...
Почина звездата от рок операта на всички времена Джеф Фенхолт
13.09.2019 09:23 | Видян 1083 пъти
Изпълнителят на главната роля в рок операта на всички времена на Андрю Лойд-Уебър - "Исус Христос - суперзвезда" Джеф Фенхолт е починал на 10 септември, съобщи TMZ.
Актьорът и певец е открит мъртъв в дома си само пет дни преди да навърши 69 години. Причината за смъртта му не се съобщава. Според TMZ през последните години, Фенхолт е имал здравословни проблеми.
Мюзикълът на Андрю Лойд-Уебър е представен за първи път на Бродуей през 1971 година и предизвиква множество обществени спорове и противоречиви оценки, като става причина за протести от страна на много религиозни групи.
Действието на считаната за рок опера на всички времена следва последната, страстната седмица от живота на Исус. През 1973 година в Израел е заснет филмовият вариант на мюзикъла с режисьора Норман Джуисън.
През 1976 г., „Исус Христос супер звезда“ тръгва на първото си американско турне. То продължава до 1980 г.
Джеф Фенхолт изиграва главната роля на Исус повече от 700 пъти.
Източник: Дир
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
