НАЙ-НОВИ
"Лама" Терзиев вкара родата в...
След изгърмяването за корупция – дадени поръчки за 50...
Видин се готви да постави нов...
На 1 март Видин ще отбележи празника на Баба Марта с...
20-те най-богати хора в света загубиха почти 78 млрд. долара за ден
13.03.2020 11:30 | Видян 1066 пъти
Почти 78 милиарда долара за ден загубиха 20-те най-богати хора в света заради най-големия срив на ключови индекси от октомври 1987 г. на фондовата борса в Ню Йорк. Такива данни обяви изданието „Форбс“, цитирано от БГНЕС.
Експертите му изчислиха, че изпълнителният директор на "Амазон" Джеф Безос е претърпял най-големи загуби. След като цената на акциите на компанията му падна с 8%, той е загубил почти 8 млрд. долара. Състоянието на генералния директор на френската група компании LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) Бернар Арно е намаляло за ден със 7,7 милиарда долара.
Ръководителят на Facebook Марк Зукърбърг е загубил 5,7 милиарда долара, а богатството на милиардера Лари Елисън е намаляло с 5,6 милиарда долара.
В четвъртък ключовите индекси се сринаха с повече от 9% на фондовата борса в Ню Йорк на фона на опасенията относно разпространението на новия коронавирус. Това е най-големият крах на цените на акциите от октомври 1987 г., съобщава ТАСС.
Индустриалният индекс Dow Jones е спаднал 2352,60 пункта (-9,99%) и е 21 200,62 пункта. Индексът S&P 500, който включва 500-те най-големи компании на американския пазар, загуби 260,74 пункта (-9,51%) и беше около 2480,64 пункта. Индексът за електронен обмен Nasdaq падна с 750,25 пункта (-9,43%), до 7201,80 пункта.
svejo.net
facebook.com
свързани новини
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
