НАЙ-НОВИ
Производител №1 на е-коли чакал 6 м....
BYD - най-големият производител на електрически...
Ню Бояна крие инфо за изпълнение на...
"Ще ви върна малко назад в близкото минало и ще припомня...
Пренареждане и прочистване на библиотеката, когато хартията е 4 ст./кг: какво правим с времето
19.04.2020 09:00 | Видян 1440 пъти
Чудесна идея за уплътняване на времето в карантина е подреждането и дори прочистването на библиотеката. В много български домове все още те са наричани, все едно е синоним – „секции”, и са подредени по соцманиера, при който златистите мотиви на томчетата от колекцията Световна класика се подреждаха в центъра на тази интериорна композиция. И веднага качваха категорията на домакина сред съседите му, но и създаваха впечатление за еснафски подход в очите на интелектуалците, наричани в онази епоха „интелигенция”.
Минимализмът от края на 90-те години и началото на новия век преподреди немалко български домове и централното място на библиотеката и книгите в хола и в жизненото пространство изобщо бе променено. Лавиците оредяха, „зависяха”, книгите вече съществуват като баланс на възловата позиция на все по-големия телевизионен екран.
Със сигурност няма нужда от прочистване премиерският кабинет, където на лавиците, вместо книги, са подредени снимки на „три папи” и някои други лица.
В домовете, където обаче книгите са в повече, се налага да пренаредим и дори да прочистим томовете. Най-добрият начин е да пресеете онова, което тепърва предстои да прочетете и което обичате да препрочитате, а встрани да поставите онова, към което няма да се върнете или дори няма да погледнете – всеки има по няколко книги, подарени от приятели, които са се чудили „какво да поднесат на човек, който всичко си има”. В което няма нищо лошо. В карантина можете да отнесете всичко на най-големите почитатели на книгите – възрастните родственици. Те ще бъдат повече от щастливи, вместо с брифинги, Цветанка Ризова и онзи с непроизносимото име вечер, когото без друго не се гледа, да си убият времето с роман, поезия или историческо четиво. Даже все едно какво. Психологически за тях ще бъде връщане в едно време, когато са се чувствали на място.
Ако пък нямате на кого, оставете в един кашон въпросните книги и изчакайте акциите Стара хартия за нова книга, при които предавате архивните томчета и насреща вземате нови четива.
Откажете се от бизнес идеята в такива случаи – да върнем на вторични суровини ненужните печатни произведения. Повечето пунктове в момента не работят, пък и там средата никак не е здравословна от гледна точка на респираторните инфекции, дори да намерите някой отворен. Липсата им на активност не е само заради карантината. Цената на хартията, предавана по този начин, се срина до невероятните само 4 стотинки на килограм. Така, върнал половин библиотека, трудно ще съберете дори лев от „сделката”.
свързани новини
Рибена уста срещу двойна брадичка: какво правим с времето в криза
Правенето на коктейли у дома може да се окаже професия след короната: какво правим с времето
Чаят лекува и слимва, как и колко се пие по китайски и по японски: какво правим с времето
Бира за коса - не е шега: какво правим с времето в карантина
Фитнес при миене на зъби: какво правим с времето в карантина
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !