НАЙ-НОВИ
Силвестър представи Alchemista в...
Мария Силвестър представи в най-ексклузивния у нас...
Престъпление е да караш пиян и то за...
„Димо е голям пример как човек, който сбъдва мечтите си,...
Като няма кампания, яжте пасти! След „Драги” при нас дойде Виденов, а в Италия – „възрожденците”
15.10.2024 10:49 | Видян 601 пъти
Не мога да бъда сигурен дали Мария Антоанета наистина е казала: „Ако няма хляб, яжте пасти”, защото историците напоследък оспориха и тази, смятана повече от 2 века за класика фраза. Със сигурност обаче знам, че дезивът на нашите политици за тези избори е: „Като няма кампания, яжте пасти”.
От ненужния фалит на Биг Брадър – първо творчески, а после и спонсорски, през хвърлянето на кучетата и вълците на провинциалните театри и играещите в тях национални звезди със светкавична и като никога сензационна проверка на Агенцията за държавен финансов контрол до завърщането на Азис с нов клип, който обаче поразително напомня, да не кажем, че направо копира старо видео на Шъная Туейн, някой любител на конспирациите би съзрял заговор в пускането на толкова много шоу-пасти по време на несъществуваща кампания.
Особено, когато всичко това беше подгрято със скандала покрай Луда по тебе, покрай който така и не разбрахме за кои точно деца отиват милионните средства, събрани от нашия Гришо с идването и демонстрацията на толкова обичания Новак Джокович у нас.
Пети ден вече медиите са изпънени и с всичко около смъртта на Кирил Маричков, само не попитаха какво е наложило на един 80-годишен човек и звезда да се налага да работи в село Селановци, за да му се случи, каквото му се случи, понеже това никак не е нормално. Но мълчи, сърце, както бе писал поетът... Толкова много закъсняло внимание към българската култура не е имало от незапомнени времена.
Ако съдим по рейтингите и четенията в сайтовете ни, именно тези теми са значително по-атрактивни от политическите сюжети 10 дни преди края на кампанията. И това няма как да бъде случайно.
Тези хора, които уж се борят за гласовете ни, демонстрират, че изобщо не сме им важни. Никак не се стараят, ако не идеи и концепции, да ни покажат поне някаква воля да се справят с почти неуправляемата и лишена от всякаква посока 13-вековна наша държава. Явно и нея не уважават. Ами поработете поне „за пред хората”, че съвсем „се изложихме пред чужденците”.
Даже сюжетът с войната на Доган срещу Делян, понеже е единствената политическа интрига на сцената, едва успява да удържа с поредните си епизоди вниманието на малцината все още политични хора у нас. И, ако има истинска активност на изборите, тя естествено ще бъде единствено и само сред малцинствата.
Вината на политиците, че не могат да ангажират вниманието на медиите, а вследствие – на публиката идва от странното пренебрежение към ролята на кампанията за резултатите на вота. Най-необяснимото е, че тя идва след рекордно ниска активност на последните избори. В нормална ситуация това би трябвало да породи точно обратното – настървено информиране на обществото, доказване, че то има нужда от депутати, всеки от който взема 15 000 лв. месечно срещу десетина работни полудни.
Когато тя активността е под морското равнище, докъдето падна, а дъното е далеч надолу, това поставя под съмнение легитимността на институциите изобщо. А демокрацията, освен процедура, е и институции. Иначе не работи. А, ако не работи, отиваме към авторитарен режим, който ще се появи от нищото. Историята посочва немалко подобни примери.
Господа политиците „много оригинално”, евроатлантически и демократично извадиха картата с „българския Драги”, уж че кипи някаква умствена дейност сред тях. Те сигурно не помнят, но тя вече се е разигравала у нас с кабинета на „равноотдалечения” професор Беров преди близо 32 години – този МС беше избран на 30 декември 1992 г.
При него Доган, бил „депесарски шут” на десницата и свалил я така от власт, за да стане оная сглобка, взе станция на Министерството на промишлеността посредством фондация и я направи „свой” Сарай, а Мултигруп застана на входа и на изхода на икономиката.
Та следващата и единствена в историята ни г-жа премиер Ренета Инджова – и тя бг Драги сама по себе си, в смисъл - известен икономист, нарече предшестващия я екип „правителство на Мултигруп”.
След нейните 2 и нещо месеца на власт дойде неокомунистът Виденов и след две години достигнахме до последната си национална катастрофа.
Сега спомнихме ли си?!
А ето какво стана в Италия след Драги, наричан още Супер Марио по име на игра, и неговия „равноотдалечен” кабинет, сглобен под мотото „Правителство на най-добрите” от експремиерите Берлускони и Ренци:
Учетвори се за година и нещо рейтингът на историческите и преки наследници на Мусолини от партията на Мелони, която логично дойде на власт. Тази партия е италианското Възраждане, ако някой (като сапунения самоназначил се академик, Киро и Асен) не е разбрал.
Глупостта наистина е заразна.
Поне видимост на нормална кампания в медиите би била полезна, за да изясни някои ето такива съществени неща...
Всичко друго е просто купуване на гласове и нулево доверие – бомба, която - като всяка друга - ще гръмне в най-неудобния момент.
„Мисли, мой мозък, събуди се”, както си говореше сам Хамлет. Онзи, дето се пита също така да бъде или да не бъде.
Борис Ангелов
свързани новини
Брадъра като Ергенът за бедни + Бързи, смели, сръчни: Псевдо
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !