НАЙ-НОВИ
Тото-Марина стана водеща в Шоуто на...
Очарователната тв водеща, актриса и певица Марина...
Сега е моментът да преименуваме...
Сега е моментът да преименуваме Егейско море на Бегейско...
Пирамида ли е BETL?
27.11.2024 15:35 | Видян 551 пъти
Черноземът не е като пясъка, затова пирамидите мъчно се задържат у нас.
Заформя се нова схема на нашите географски ширини. За последната седмица 2-ма души ме питаха какво мисля за BETL, тъй като имаха интерес да закупят някакви пакети, които ще им носят стотици проценти доходност на година. Опитах да ги разубедя, обяснявайки им как работят тези "инвестиции" с висока доходност. Единият се отказа, другият - тарикат момче, ще пробва да клати пирамидата като вкара малко пари, направи някакви печалби и излезе бързо. Разбира се може и да "върже", но аз бих предпочел традиционния хазарт.
По-долу ще откриете един пост от GPT, с някои мои насоки. За тв'а що е то пирамида.
1. Фокус върху набирането на нови участници: Ако бизнесът е основно насочен към привличане на нови хора, вместо продажба на продукти или услуги, това е основен червен флаг. В пирамидите участниците печелят главно от внасянето на нови членове, а не от реална търговска дейност.
2. Обещания за бързи и големи печалби: Легитимните бизнеси обикновено не гарантират високи доходи за кратко време. Ако чувате обещания за огромни печалби с минимални усилия, вероятно става въпрос за пирамида.
3. Тайнственост около компанията и нейното ръководство: Ако има липса на информация за собствениците, мениджърите или историята на компанията, това е предупредителен знак. Легитимните компании са прозрачни относно своето ръководство и минало.
4. Разплащане в криптовалута: Ако бизнесът настоява за плащане в криптовалута и избягва традиционните методи на разплащане, това може да е знак за пирамида. Криптовалутите често се използват в такива схеми заради тяхната анонимност и трудност при проследяване на транзакциите, което затруднява възстановяването на средства при измама.
5. Кухи фирми и липсващи счетоводни отчети: Пирамидалните схеми често работят чрез фиктивни компании или фирми без реална дейност и прозрачни счетоводни отчети. Липсата на ясни финансови документи е сигурен знак за нередност.
Красимир Иванов, инвеститор
*заглавието е на редакцията
свързани новини
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !