The Weeknd – години наред...

От началото на кариерата си The Weeknd се утвърди като...

Крис Браун на шоуто на Louis Vuitton...

Крис Браун присъства на шоуто на Louis Vuitton по време...

9Mлв. от Гунди при 4,5Млв.бюджет, Иван почва Емил и пак чака 700К зрители

отпечатай новината

14.12.2024 15:23 | Видян 1160 пъти

9Mлв. от Гунди при 4,5Млв.бюджет, Иван почва Емил и пак чака 700К зрители

9 000 000 лв. достигна боксофисът на филма Гунди. Парите идват от почти 700 000 зрители, които го гледаха за два месеца. До петък те бяха 674 хил., а парите 8,9 млн.лв. Както обясни продуцентът Иван Христов пред Крум Савов в предаването му по 7/8 тв, парите, които са вложени във филма, са 4,5 млн.лв.

Иван обясни, че двамата с Андрей са вложили лични 1 500 000 лв., а два пъти повече са дошли от меценати - спонсори. И разчитали на половината от зрителите, които всъщност успяха да привлекат в киносалоните.

Напомняме, че продуцентите далеч не прибират всичко от постъпленията в касите на залите. Всъщност, те разчитат на около 20-25% от боксофиса, т.е. около два милиона лева от парите за Гунди остават за създателите на филма.

Затова Иван Христов заяви пред Крум Савов, че продукцията е на печалба.

Той си обяснява успеха с обединителната кауза на Гунди за всички българи. И нещо показателно в тази посока:

Видно от финалните надписи, основен дял в подкрепата за филма има компанията Сезам, която е семейна на Весела Лечева - бившият министър на спорта. Тя е продукт на спорта в ЦСКА, което е едновременно парадоксално от фенска гледна точка, но и показателно за силата на легендата Гунди.

В петък вечер трябваше да се реши съдбата за евентуална държавна субсидия за новия продуцентски проект на Христов - Емил. Филмът вече веднъж беше отрязан от Националния филмов център, който 4 пъти "скъса" Гунди и по този начин амбицира продуцента.

Емил, който е посветен на легендарния певец Емил Димитров, вече има едно отхвърляне от подозрителната комисия, която - както сме публикували доклада на Агенцията за държавна финансова инспекция, разпределя по роднински, приятелски и бизнес връзки проектите, харчейки 52 млн. наши пари годишно.

Иван е убеден, че Емил Димитров е най-голямата шоузвезда за всички времена в нашата страна и това се доказва от признаването му за член на френската асоциация на композиторите и превръщането на Моя страна, моя България в хит във Франция и Италия като Моника, както и за над 50-милионния тираж на албумите му в бившия Съветски съюз от 15 републики.

Михаил Първанов

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !