НАЙ-НОВИ
Добро момче или мачо - Kого предпочитат жените?
02.07.2014 16:10 | Видян 3126 пъти
Започвайки мимолетна връзка жените се ориентират преди всичко от физическата привлекателност на мъжа. Но когато става въпрос за продължителни отношения, добротата и отзивчивостта на партньора са по-важни от привлекателността и статуса му. Изобщо, жените често казват, че с удоволствие биха се срещали с добри момчета, но незнайно защо във фирмите, книгите и рекламните клипове виждаме съвсем друг сюжет: там с успех сред жените се ползват, не съвсем „добрите” и „мили” момчета, а решителните и самоуверени, и често, не съвсем „добри” мъже. Честно казано филмите и рекламите не лъжат, в такъв смисъл, че те отразяват адекватно закоренялото обществено мнение: жените винаги предпочитат мачо-то. Как стоят нещата в реалния живот?
За една нощ или за винаги? Феноменът на доброто момче отдавна вълнува психолозите. Те са натрупали интересни данни по въпроса. Веднага уточняваме, че под определението „добро момче” имаме предвид този, комуто е свойствена добрина, отговорност, неконфликтност, способност за съчувствие, грижа за другите хора. Американските психолози Джефри Урбаняк и Питър Килман провели следния експеримент. Те създали три измислени профила на млади хора на сайт за запознанства, които обозначили като „добро момче”, „неутрално момче” и „готино момче”. Във всеки профил имало данни за разсъждение на тема какво е „истински мъж”.
„Доброто” момче го описвал, като внимателен, осъзнаващ чувствата си, „не-мачо”, за когото на първо място е удоволствието на партньора, а не неговото собствено. „Неутралният” – като човек, който знае какво иска и може да го постигне, отнасящ се добре към жена си. Според „готиното” момче, мъжът знае какво иска, умее да го постигне, държи всичко под контрол и не си пада по нежността. След това на 200 участнички в експеримента било предложено да оценят всички три профила и да изберат този, с когото биха излезли на среща. Резултатите учудили психолозите: „доброто” момче било избрано два пъти повече, в сравнение с „неутралното”, и 8 пъти повече от „готиното”. При това предпочитанията не зависели от външната привлекателност на младежите.
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !