Дара се оттегли от фестивал в Баку...

Само седмици след силното си представяне на...

Амелия и Елайза Спенсър впечатлиха с...

Амелия и Елайза Спенсър, племеннички на покойната...

14-годишен русенец ще свири джаз в “Карнеги хол”

отпечатай новината

06.11.2015 16:35 | Видян 1073 пъти

14-годишен русенец ще свири джаз в “Карнеги хол”

Николай Димитров е 14-годишен пианист от Русе, който за втори път ще стъпи на сцената на “Карнеги хол” в Ню Йорк. Осмокласникът от Училището по изкуствата спечели първа награда в Международния конкурс за музикални таланти “Американ протеже” с джаз импровизациите си върху “Мъртви листа” от Джоузеф Козма. 
Миналата година на същия конкурс той получи 2 награди в раздела за пиано и струнни инструменти. Той ще свири в Ню Йорк на 27 март, когато американците празнуват Великден.
Снимка: bnr.bg

автор: СЛАВА

Етикети: , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !