шопинг

Вести old

Моделът „Танцът на дракона” на Елена Златева получи отличие

Моделът „Танцът на дракона” на Елена Златева спечели с 29.84 % първото място в онлайн гласуването за световния финал на конкурса за дизайн на бельо Triumph Inspiration Award 2012. Онлайн гласуването стартира на 27 юли и от самото му начало Елена и моделът й заеха челно място в класацията като се състезаваха с още 30 финалисти от цял свят. Като победител в интернет, българката получава един допълнителен (седми) глас, който ще има решаваща роля в избора на журито на световния финал в Шанхай на 19 октомври.

Елена Златева от НХА ще представи България със своя модел на грандиозния моден спектакъл на големия финал в присъствието на световни знаменитости като дизайнерите Виктор и Ролф, известният фотограф Елен фон Унверт, топ моделите Хелена Кристенсен и Лили Коул, модни експерти  и журналисти от цял свят.

Журито ще бъде в състав: Карен Мок – актриса, певица и топ модел, която живее в Хонг Конг, Джесика Мичибата – приятелката на пилота от Формула 1 Джейсън Бътън, китайската дизайнерка Ума Вонг, световноизвестният китайски фотограф Уинг Шия – автор на фотосесията за он-лайн гласуването, британският дизайнер Матю Уилямсън и Франка Созани – главен редактор на италианското издание на „Вог”. Матю Уилямсън бе член на журито, което присъди първата награда на българския представител Николай Божилов на световния финал на конкурса през 2010 г. в Лондон.