Сонай напусна за втори път Живот на...

Музикантът Сонай напусна „Живот на кантар“ за втори път,...

Няма го сайтът на тотото

От снощи сайтът на Българския спортен тотализатор не...

Пик на К19 към 20 октомври, плато – 1 месец, ще ни мъчи 2 г.: Русия

отпечатай новината

07.10.2020 17:35 | Видян 2321 пъти

Пик на К19 към 20 октомври, плато – 1 месец, ще ни мъчи 2 г.: Русия

Руската главна санитарна служба Роспотреб надзор обяви няколко много важни новини за коронавируса. Първата е, че според учените хората, които преболедуват остри респираторни заболявания най-вероятно получават имунитет за коронавирус, освен онези, които със сигурност го имат вродено заради мутация в гените, която ги предпазва от цялото семейство коронавируси, включително SARS-CoV-2.

19 минути вече писа последното като цитира откривателя на първата в света руска ваксина Спутник Ал. Гинцбург. Санитарната инспекция на Русия потвърди, че прекаралите лека форма на коронавирус имат слаб имунитет, най-вероятно до 6 месеца.

Тяхната прогноза за продължителността на пандемията, възникнала през ноември - декември 2019 г. е за срок от 2 години: „В течение на 2 г. очакваме достатъчно активни позиции на COVID-19 СРЕД ЦИРКУЛИРАЩИТЕ СЕЗОННИ РЕСПИРАТОРНИ ВИРУСИ с периодична поява на горещи точки в различни географски райони”, заяви зам.-директорът по клинико-аналитическата работа на Центъра за научни изследвания към Роспотребнадзор Наталия Пшеничная на хфорума Дни на вирусологията 2020.

Тя добави, че в момента се регистрират повторни изригвания на коронавируса в Русия, който процес върви успоредно със същия в България.  Докторът на медицинските науки по вирусология Анатолий Алщайн заяви, че прогнозата е втората вълна в Русия, да стане по-интензивна и да прескочи нивата от първата.

Пикът се очаква около 15-20 октомври, след което се предвижда около едномесечно плато, цитира го авторитетният Известия.
Показателите на прираста се очаква да бъдат по-високи от пролетно – летните, но смъртността да бъде пъти по-ниска.

Това вече се наблюдава в цяла Европа като успореден процес, въпреки различното начало на епидемията в различните части на Стария континент – по-рано на Запад и по-късно на Изток.



автор: СЛАВА

Етикети: , , , , , , , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !