Мишел Обама бе забелязана за първи...

Мишел Обама беше забелязана навън за първи път, откакто...

Очаква се Тръмп да покани принц Уилям...

Очаква се президентът Тръмп да покани официално принц...

Как да не се тровим с морски дарове: Какво да правим с времето в карантина

отпечатай новината

11.12.2020 11:59 | Видян 1505 пъти

Как да не се тровим с морски дарове: Какво да правим с времето в карантина

Големите търговски вериги правят нещо сезонно и смятано за хай като морските дарове достъпно за широките народни маси. Или поне за средната класа. Даже у нас и особено по празниците. За да не стане играчката плачка и вместо удоволствие да предизвикаме неприятности на любимите хора, добре е да знаем няколко полезни неща. Лайфхакове как да не бъдем измамени и отровени с тази специфична храна, за която у нас липсва истинска култура, каквато имат средиземноморците.
В никакъв случай не купувайте морски дарове, купени в опаковка, на която пише: "с ледена коричка". Какво значи това в превод? Продуктите са прастари - може още от преди година. Второто неприятно обстоятелство е, че предвид страните на произход - често Китай, Виетнам, Тайлнад, където хигиената не е кой знае какво, в тази митична коричка често попадат микроби. Не всеки стомах може да ги понесе без бунт. Пък вие после се успокоявате - "нищо им нямаше". Никой не е отменял хранителните отравяния, а на който се е случвало да бъдат точно от морски дарове, знае - това се помни цял живот.
Изобщо да не говорим, че ледът води до удряне в кантара посредством гола вода. Изследвания на руските учени, показани от НТВ, показаха, че най-често са от 7 до 14%, а една позната и у нас марка Vici показа до 26%.
Момичетата, които наред с диамантите, обичат и кралските скариди, понеже са им  символ на лукса и богатството, трудно ще го разберат. Но нека да разберат следващите думи. Дивите скариди от северните морета са много по-добри от кралските. Вторите от хипермаркетите не са като онези в класическите филми, а идват от югоизточна Азия и се отглеждат като бройлерите в родните птицеферми в смисъл, че не биха минали допинг контрол. Понеже е актуална тема - инжектират ги яко, ама не с ваксини, за да ни предпазват. Никой не може да каже каква химия, какви добавки, какви лекарства им блъскат в спец.фермите в затворените за света по политически причини държави като Китай и Виетнам, където контролът е доста спорен, както и хигиената, както вече казахме.


Ако все пак решите да рискувате, ето лайфхак, за да не се чувствате двойно прецекани. На опаковките често е изписан брой скариди, понякога и приблизителен - от - до. Погледнете прозрачната опаковка за размера на морските дарове. Производителите изобщо не се свенят да слагат редом с по-едрите, по-дребни, които не са точно кралски.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !