Оскар Уайлд, Уилям Шекспир, Чехов, Пушкин и Бокачо - всички те влизат в люта битка за зрителски предпочитания в Театър „Българска армия". Там започна гласуването за последния спектакъл, който ще бъде представен на сцената на театъра в края на сезона. Решават зрителит.
Въпросът е кой е най-желаният, най-търсеният, най-очакваният, най-пленителният спектакъл в репертоара на театъра. Кой е спектакълът, който зрителите искат да видят отново? Кой е спектакълът, за който не успяха да си намерят билети и искат още един шанс, за да се потопят в него?
Съревнованието вече се води между комедиите на Уилям Шекспир - „Много шум за нищо" и „Както ви харесва" и комедията на Камен Донев „Кръщене", а също комедията на Оскар Уайлд „Колко е важно да бъдеш сериозен" и комедията на Красногоров „Сега или никога".
В надпреварата за избора на зрителите равностойно участват Чеховата „чайка", „Железният светилник" на Талев, „Евгений Онегин" по Пушкин. Място в предпочитанията на публиката ще търсят и по-камерните заглавия на театър - „Завещанието на целомъдрения женкар" на А. Крим, „Лалугер" от А. Урумов, „Последни поръчки" от Дж. Пристли.
Хитовите и утвърдени заглавия - „Ножица - трепач", който е вече 9 години на сцената, и „Секс, наркотици, рокендрол", който се играе вече 20 години, или съвсем младите, с премиери в отминаващия сезон „Декамерон" по Дж. Бокачо и „Ромео и Жулиета" по Уилям Шекспир, са предпочитанието на публиката?
Кой е спектакълът, който публиката пожела? Кое е последното представление, което ще оживее, преди Театър „Българска армия" да затвори вратите си, а публиката да потъне в лятната си почивка? Всеки отговор, всеки зрител, всяко предпочитание и всяко мнение са от значение за отговора на този въпрос! Броенето започна.
Гласуването продължава до 18 юни, след което започва продажбата на билетите за последния спектакъл преди лятната ваканция на театъра.
Всеки зрител може да сподели своето предпочитание на сайта на театъра и на неговите фен страници в социалните мрежи: www.tba.art.bg, мейл: tba@art.bg, www.facebook.com/armytheatre, https://twitter.com/@armytheatre.
Снимка: Иван Дончев