НАЙ-НОВИ
Дигиталният детокс задължителен поне 1,5 часа преди и след сън: Какво да правим с времето в карантин
04.03.2021 13:52 | Видян 1326 пъти
Когато има празник насред седмицата, следващият ден - а точно такъв е днешният четвъртък след 3 март, е особено труден. И това не е пролетна умора, а е нещо съвсем нормално, защото "пресечката" на дигитална детоксикация иска още и още свобода от спешна и непрестанна работа със смарт устройствата - все едно дали сме в офиса или сме "хоум - офис". Днешният ни лайфхак е посветен именно на начините как да го правим всеки всеки ден, така че да не се чувстваме уморени след еднократни прочиствания от този вид зависимост.
Да, дигиталната зависимост е научно доказан факт. Тя е по-голяма от алкохолната или никотиновата. Учените от Харвард доказаха, че всеки лайк на наш пост или селфи, признато за психозаболяване международно, в социалните мрежи ни носи малки дози хормон на щастието. Когато не ги получаваме, това води до тревожност. Тревожността прераства в страхове, в желание за изолация, води до драматични емоции - като всеки психически проблем и като всяка абстиненция.
В Харвард доказаха още нещо - дигиталните устройства водят до производство на мелатонин, а с това до безсъние, ниска продуктивност като следствие и накрая - до депресия.
Как можем да се лекуваме от това? Понеже времето отново се оправя, най-лесният начин е разходката. Дори да бъде градска, особено, ако е безцелна. Защото именно, когато се лутаме без посока правим открития, които пък вдигат хормона ни на щастието и с това ни карат да се чувстваме по-добре и да лекуваме детоксикациите от всякакъв вид и характер.
За излизане от дигиталната зависимост, особено за хора, които не могат да се отделят от работното си място и просто така да се помотаят на слънце, се препоръчва писане и скициране на ръка. Смята се, че всяка реална креативност води до по - добро
психично здраве.
Към тези занимания, могат да се прибавят и други, свързани с досег до изкуството:
свързани новини
Психопатия/лудост ли е лидерството: Какво да правим с времето в карантина
Надценено ли е авокадото: Какво да правим с времето в карантина
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !